Araç Kamera Sistemi

Mobil araç kamera sistemi, binek araçlar, toplu taşıma ve ticari araçlarda tercih edilen, araç içi ve dışında çalışmaya uygun olarak üretilen kamera sistemleridir. Olası kaza durumlarını görüntüleme, hırsızlık ve gasp gibi durumların önlenmesi ve gerçekleşen olaylarda kaydedilen görüntülerin bir kanıt olarak değerlendirilmesi amacıyla özellikle son dönemlerde vakaların artması ile daha fazla talep görmektedir.

Araç kamera sistemleri ayrıca uzak lokasyonlarda araçların canlı olarak izlenebilmesi ve anlık konum bilgilerinin anlık olarak görülebilmesi gibi ihtiyaçlara da cevap vermektedir. Bu sayede araçların rota planlanası yapılabilirken rota dışı gezinme durumlarında ilgili birimlerin anlık olarak bilgilendirilmelerine de olanak sağlamaktadır.

Araç Kamera Sistemi - 1

7 gün 24 saat titreşim ve vibrasyona maruz kalarak çalışmaya uygun olacak şekilde üretilen mobil araç kamera sistemleri 12V ile 24V arasındaki tüm gerilim güçlerinde çalışabilmektedir.

Yönetmelikler gereği tüm toplu taşıma araçları, öğrenci servisleri ile diğer minibüs ve otobüslerde kullanılmasının zorunlu tutulan araç kamera sistemi, 3G ve 4G ile anlık olarak izlenebilirken olası bir kaza veya olay anında anlık bildirim ile ilgili kişi ve birimlerin harekete geçmesini sağlayabilmektedir.

Araç kamera sistemleri esnek güvenlik ve izleme çözümünün yanı sıra yolcu taşıma hizmetlerinde servis kalitesini yükselterek yolcu güvenliği ve müşteri memnuniyetini de sağlamaktadır.