İşyeri Kamera Sistemi

İşyerinde yaşanabilecek hırsızlık ve gasp gibi olayların önüne geçebilmek artık çok mümkün. İşyeri kamera sistemi ile hem dışarıdan gelebilecek tehditler hem de ofis, depo gibi işyeri alanlarında bulunan personel ve misafirlerden kaynaklanabilecek tehditlerin de önlenmesi kolaylıkla sağlanabilir. Unutulmamalıdır ki yaşanabilecek hırsızlık gasp gibi olaylarda yalnızca değer kaybı değil aynı zamanda güven kaybı ve kaybı da oluşmaktadır.

İşyeri Kamera Sistemi - 1

İşyeri kamera sistemi ve işyeri güvenlik sistemi yatırımı yapan firma sahipleri, güvenliğin yanı sıra personel verimliliğinin artması, üretim, pazarlama ve satış konularında da önemli avantajlar sağlayabilmektedir. Kamera sistemi ile ihtiyaç duyulabilecek her an 7/24 işyerini izleyebilme konforu, iş yerinde yaşanabilecek suiistimal ve dikkatsizliklerin önlenmesini sağladığı gibi gerekli olan personel sayısında tasarrufu bile birlikte getirecektir.

İşyeri için ihtiyaç duyulan güvenlik sistemine uygun olarak IP kamera, iç ortam kamera, dış ortam kamera, hareketli PTZ kamera, balıkgözü kamera ve termal kamera sistemi gibi çözümler tümleşik olarak kullanılabilmektedir.

Teknolojinin çok hızlı gelişiyor olması şüphesiz güvenlik amacıyla kullanılan kameraları da çok daha fonksiyonel ürünler haline getirdi ve her geçen gün de yeni özelliklerle buluşturmaya da devam ediyor. Bu gelişmeler güvenliğin dışında pazarlama faaliyetlerine katkı sağlaması, satışların arttırılması ve personel verimliliği gibi birçok konuda bize faydalar sağlamaktadır. Elbette doğru sistemin kurulması oldukça önemli olacaktır. Bunun için öncelikle ihtiyacın net olarak belirlenmesi, kamera sisteminin kurulacağı mekanın özelliklerinin yapılacak keşifle doğru belirlenmesi ve proje için belirlenen bütçenin belirlenebilmesi gerekiyor. Toplanan bilgilere göre kameranın iç ortam kamera mı dış ortam kamera mı olacağı, ne tip bir kamera olacağı, kamera lensi seçimi, kablolu veya kablosuz network seçimi yapılarak network altyapısında kullanılacak ürünlerin belirlenmesi gereklidir.